Aký spôsob natáčania mihalníc si vybrať? Druhy prístrojov pre natáčanie rias

Natáčanie mihalnice predlžuje a zahusťuje, čím oči opticky zvýrazní. Výsledky sa dostavujú veľmi rýchlo a jednoducho. Nesprávne zvolený spôsob natáčania mihalníc vám nielenže neposkytne želaný vzhľad, ale tiež môže vaše riasy zničiť. Takže ako si máte vybrať ten správny spôsob a aké typy prístrojov sú dostupné? Aké sú rozdiely medzi mechanickými klieštikmi na mihalnice a kulmou? Aká je ich cena? Ako sa majú správne používať? Ničia klieštiky vaše riasy?

Ako si správne vybrať spôsob natáčania rias? Druhy prístrojov pre natáčanie mihalníc

Existujú dva základné spôsoby natáčania rias: mechanické klieštiky a kulma na mihalnice.

  • Mechanické klieštiky na mihalnice
    Ponuka klieštikov je obrovská. Jednotlivé modely sa navzájom líšia veľkosťou a materiálom, z ktorého boli vyrobené. A áno – existujú nielen užšie a širšie klieštiky na mihalnice, ale aj plastové a kovové. Najlepšou voľbou sú kovové klieštiky vybavené vymeniteľnými silikónovými alebo gumovými vankúšikmi, ktoré sú bezpečnejšie pre oči a vydržia dlhšie. Najhoršie z hľadiska životnosti a konečných výsledkov sú plastové klieštiky, ktoré často mihalnice oslabujú a lámu.
  • Kulma na mihalnice
    Do tejto kategórie patria mini kulmy a klasické kulmy na baterky. Princíp ich fungovania je veľmi podobný: mierne sa zohrejú, keď sú zapnuté, a mihalnice natočia. Výsledok vydrží dlhšie ako ten, ktorý dosiahnete mechanickými klieštikmi.
    Ďalším dôležitým faktorom pri výbere prístroja pre natáčanie mihalníc je jeho veľkosť. Vo všeobecnosti sú prístroje, ktoré natočia všetky mihalnice v jednom kroku, pohodlnejšie a poskytujú lepšie výsledky ako tie, ktoré vyžadujú natočenie postupným posúvaním sa po dĺžke mihalníc. Dôležitý je aj tvar kulmy: tá so zaobleným koncom je oveľa účinnejšia ako tá so štvorcovým zakončením, ktorej výsledky vyzerajú mierne umelo.

Mechanické klieštiky a kulmy na mihalnice – cena

V priemere sú mechanické klieštiky trikrát lacnejšie ako kulmy, ale najdrahšie klieštiky stoja dokonca viac ako kvalitná kulma na riasy. Vraj sú účinnejšie a ich použitie je rýchlejšie, ale každá žena by sa mala rozhodnúť sama, ktorý spôsob jej viac vyhovuje.

Ako si správne natočiť mihalnice?

Po výbere prístroja pre natáčanie mihalníc by ste sa mali naučiť, akým spôsobom ho používať. Nesprávne používanie môže mať totiž hrôzostrašné dôsledky – zlomené alebo dokonca vypadávajúce riasy. Kulma by sa mala používať podľa návodu. Mini kulma sa používa veľmi podobne ako akákoľvek maskara. No a používanie klasických klieštikov je trošku zložitejšie, pretože si vyžaduje znalosť niekoľkých základných pravidiel:

  1. Klieštiky používajte vždy pred nanesením maskary. Prečo? Vosk v zložení riasenky sa môže prilepiť na klieštiky a na tie sa následne môžu prilepiť vaše mihalnice.
  2. Ak sú vaše riasy hrubé a stuhnuté, môžete klieštiky pred použitím nahriať, napríklad teplým vzduchom fénu. Skontrolujte, či nie sú až príliš horúce, aby ste si nespálili viečka. Je postačujúce, ak sú teplé len trošku.
  3. Nesmie sa vám triasť ruka, ktorou klieštiky držíte. V opačnom prípade budú pohyby nepresné a môžu poškodiť vaše mihalnice. Aby ste sa tomu vyhli, je dobré si ruku oprieť o líce tak, aby bola stabilná.
  4. Počas jazdy v aute si riasy nenatáčajte, pretože náhly pohyb ich môže poškodiť.
  5. Držanie klieštikov palcom a prostredníkom vám zabezpečí lepšiu kontrolu prístroja. Uchopenie iným spôsobom je možné a odporúčané, ak vám viac vyhovuje.
  6. Natáčajte mihalnice po etapách. Klieštiky držte maximálne 10 sekúnd na jednotlivých častiach mihalníc. Ako by mali správne postupovať? Klieštiky umiestnite čo najbližšie ku korienkom horných rias, zovrite ich a počkajte. Potom ich posuňte ďalej a opakujte.
  7. Klieštiky na mihalnice by sa mali používať iba na horné riasy, pretože spodné sú prirodzene zatočené.

Ničia klieštiky mihalnice?

Správne vybraný prístroj na natáčanie mihalníc nezhorší stav vašich rias, ale nekvalitný výrobok môže vaše mihalnice zničiť. Aby ste tomu zabránili, venujte pozornosť niekoľkým veciam:

  • Klieštiky na mihalnice by mali mať gumové vankúšiky, ktoré slúžia ako tlmič nárazov a chránia tak mihalnice pred poškodením.
  • Neoplatí sa kupovať plastové klieštiky, ktoré sú nestabilné.
  • Pri používaní kulmy na riasy sa uistite, že nie je príliš horúca, aby ste si nespálili obočia a viečka.
  • Klieštiky používajte iba na čisté mihalnice, nikdy nie po aplikácii maskary – toto je jediné správne poradie.